brány a bránky, plotove brany, pletiva sk, plotova brana, zahradne brany, pletiva, pletivá, lacne brany a ploty, ploty a brány cena, brány ploty, posuvné brány, brano, pohony brán, garazove brany kosice, brany a ploty, posuvné brány cena, moderne ploty a brány, brany, priamo od výrobcu, moderne brany a ploty, zamok na branku

Montážny návod: Postup pri montáži brány

Montážny návod Vám pomôže ak sa rozhodnete pre realizáciu brány sami.

Pred kopaním dier je dobré si presne zmerať rozteč medzi stĺpikmi bránky či brány.

Vďaka tomu, že bránky a brány dodávame už v zloženom stave, je premeranie aj nasledujúca montáž pomerne ľahká. Pokiaľ však montujete bránu či bránku, ktorú je potreba najprv skompletizovať, odporúčame tak urobiť ešte pred samotným kopaním dier, aby ste rozteč stĺpika zmerali naozaj presne.

Pri montáži brány jednokrídlovej alebo dvojkrídlovej je nevyhnutné, aby bolo presne zamerané a označené umiestnenie bránových stĺpikov. Stĺpiky odporúčame vždy betónovať.

Betónovanie bránových stĺpikov je obdobné ako pri betónovaní plotových stĺpikov. Nakoľko bránové stĺpiky majú pred pripravené otvory na závesy (pánty) a na jazýček a zámok je potrebné ich správne otočiť. Stĺpiky vložíme do pripravených dier, zasypeme betónom a vyrovnáme pomocou vodováhy.

Stĺpiky betónujeme bez krídel brány. Po vytvrdnutí betónu (4-7 dní) na stĺpiky namontujeme úchyty a na ne nasadíme krídla brány. 

 

Čo potrebujeme k montáži brány : 

  • zemný motorový alebo ručný vrták (priemer 150 mm)
  • ručný bager na výber zeminy z dier
  • lopata a stavebný fúrik na betón
  • palica či drevený kôl (na zhutnenie betónu), vodováha, špagát, kolíky

 

Odporúčanie :

Brány samonosné, s koľajnicou a s motorom odporúčame zveriť do rúk odborníka. 

Na bránový stĺpik nikdy neuchytávame plot. 

Pridajte Komentár