Rady a triky, Pletivá, Plotový stĺpik, Podhrabové dosky, Príslušenstvo k plotom, Vzpery

Príslušenstvo k oploteniu 1. časť

Príslušenstvo k plotom Pletiva.sk

Na vyhotovenie každého plota potrebujete vhodné príslušenstvo. V ďalších článkoch Vám priblížime jednotlivé druhy komponentov príslušenstva k jednotlivému oploteniu.

Ako sa zorientovať v toľkom príslušenstve?

Základom je vedieť aký typ plota chcete. Každý typ oplotenia má svoje príslušenstvo, s ktorým ľahko namontujete svoj plot. 

Príslušenstvo k oploteniu z klasického štvorhranného pletiva

Každý stĺpik má byť vybavený PVC mäkkou čiapočkou. Prečo mäkkou? Čiapočky z tvrdého PVC sa rýchlo popraskajú vplyvom slnka a poveternostných podmienok. Pri kúpe našich stĺpikov máte čiapočku automaticky zdarma

K montáži oplotenia z klasického pletiva budete potrebovať úchyt napínacieho drôtu. Úchyt je vyrobený z kvalitného PVC súčasťou ktorého je samorezná TEX skrutka. Vďaka tomuto úchytu nemusíte vŕtať diery do stĺpika čím mu predĺžite jeho životnosť. Každá diera / zásah do stĺpika ho oslabuje a znižuje jeho životnosť, pretože v reze sa začne vytvárať korózia, do stĺpika môže zatekať voda atď. U nás máte ku každému stĺpiku automaticky 3ks úchytu napínacieho drôtu zdarma

Ku klasickému oploteniu patrí aj vzpera s priemerom 38mm. Vzpera slúži na podopretie krajového a rohového stĺpika, pri vznikajúcom pnutí z napínacieho drôtu bráni ohýbaniu stĺpikov. Samozrejmou súčasťou vzpery u nás je čiapočka zrezaná do šikma, aby okopírovala stĺpik. K dokonalému uchyteniu vzpery o stĺpik Vám pomôže háčik, ktorý je u nás zdarma ku každej vzpere. Háčik má podložku, matku a PVC čiapočku ktorá chráni kovovú časť háčika a bráni zatekaniu a hrdzaveniu háčika, ale aj samotnej vzpery. 

Ďalšou neoddeliteľnou súčasťou montáže klasického oplotenia sú napínaky. Napínaky sú štandardne vo farbách zinok, RAL 6005 – zelená, RAL 7016 – antracit, avšak pri inej farbe pletiva je možné dodať v rovnakej farbe aj napináky. Napinák slúži na napnutie napínacieho drôtu. Je to jednoduchý mechanizmus napínania. Napinák možno uchytiť o stĺpik dvoma spôsobmi : 

  1. a) pomocou objímky, skrutky a matky alebo 
  2. b) uviazať špeciálnym spôsobom pomocou napínacieho drôtu 

Odporúčame spôsob uchytenia a) ktorý je jednoduchší, rýchlejší a pevnejší. Objímky sú rovnako vo farbe napinákov. Sú vyhotovované na stĺpik priemeru 48mm a ohýbajú sa priamo na stĺpiku, aby nedošlo k deformáciám. Uchytáva sa pomocou matky a skrutky. 

Viazací drôt slúži na uchytenie pletiva na začiatku a na konci pletiva po celej dĺžke stĺpika. Pomocou viazacieho drôtu sa uchytáva pletivo o napínací drôt v troch radoch (pri výške 1000mm len v dvoch a pri výške 2000mm ak je to potrebné v štyroch radoch)  a stĺpiky. 

Alternatívou viazacieho drôtu pri uchytení pletiva o napínací drôt môžu byť spinky, ktorými pomocou klieští viete veľmi rýchlo prichytiť pletivo. Spinky oceníte najmä pri väčšom množstve plotu. 

Napínací drôt je v ponuke v štandardných farebných vyhotoveniach zinok, RAL 6005 – zelená, RAL 7016 – antracit, avšak pri inej farbe pletiva je možné dodať v rovnakej farbe aj napínací drôt. Pri výške plotu 1000mm sa viaže len v dvoch radoch, pri ostatných výškach v troch radoch a pri výške 2000mm ak je to potrebné v štyroch radoch

Sú to “drobnosti” bez ktorých sa nezaobídete pri stavbe oplotenia. Príslušenstvo tvorí minimálne ⅓ z celkovej ceny plotu, preto je na zvážení zvoliť si kvalitný materiál a tiež ak sú niektoré komponenty automaticky k inému produktu zdarma ušetríte 2x

S výberom správneho príslušenstva k plotom Vám radi poradíme na našich prevádzkach.

Vidíme to v detailoch.

Využite iba teraz zľavový kupón

Pri nákupe oplotenia s príslušenstvom nad 250 € získate iba teraz celkovú zľavu 5% na celý nákup. Kupón je platný do nedele 14.06.2020.

 prislusenstvo-2020