Rady a triky, Pletivá, Plotové zvárané panely, Plotový stĺpik, Podhrabové dosky, Príslušenstvo k plotom

Príslušenstvo k oploteniu 2. časť

Príslušenstvo k plotom Pletiva.sk

Na vyhotovenie každého plota potrebujete vhodné príslušenstvo. V ďalších článkoch Vám priblížime jednotlivé druhy komponentov príslušenstva k jednotlivému oploteniu.

Ako sa zorientovať v toľkom príslušenstve?

Základom je vedieť aký typ plota chcete. Každý typ oplotenia má svoje príslušenstvo, s ktorým ľahko namontujete svoj plot. 

Príslušenstvo k oploteniu z plotového zváraného panela

Každý stĺpik má byť vybavený PVC mäkkou čiapočkou. Prečo mäkkou? Čiapočky z tvrdého PVC sa rýchlo popraskajú vplyvom slnka a poveternostných podmienok. Pri kúpe našich stĺpikov máte čiapočku automaticky zdarma. 

K montáži oplotenia z plotového zváraného panela budete potrebovať úchyty alebo objímky. Je viacero druhov ktoré delíme aj podľa použitých stĺpikov. Kovové objímky, ak sú z pevného hrubého plechu s kvalitnou povrchovou úpravou (z našej ponuky), Vám zabezpečia vysokú stabilitu a pevnosť Vášho plota. Vďaka trhacím (antivandal) maticiam bude Váš plot bezpečný a chránený proti zlodejom. Aká je to trhacia (antivandal) matica? Bezpečnostná matica proti odmontovaniu. Matica pozostáva z dvoch častí – horná časť so šesťhranom sa utiahnutím oddelí a ostane len kužeľovitá hladká časť, ktorá sa bežne kľúčom alebo rukou nedá odmontovať. To znamená že zlodej neukradne Váš plot, nedostane sa cez neho, v prípade poistnej udalosti poisťovňa skúma ako ste mali zabezpečený plot, či ste použili kvalitné a bezpečnostné materiály na plot atď. 

Väčšina predajcov napr. ploty.sk ponúkajú o pár centov lacnjšie objímky, avšak z tenkého kovu s obyčajnou skrutkou a matkou – nie nerezovou, ani trhacou (antivandal) maticou. Na celom plote ušetríte pár eur, no o pár mesiacov max 4 roky budete musieť skrutky a matky vymieňať pretože budú hrdzavé, nehovoriac o tom, že nespĺňajú bezpečnostnú funkciu. 

Kovová objímka ku guľatému stĺpiku 48mmje vyrobená z kvalitného kovu, ktorý je hrubší ako konkurenčné výrobky, hladký bez perforácie. Dodávaná je v základných farbách zinková, RAL 6005 zelená, RAL 7016 antracit. Farba je prášková, čiže kvalitný nástrek ktorý je odolný. Objímka sa skladá z niekoľkých častí, v ponuke ju máme ako kompletný kus : 2x tvarovaná objímka, PVC podložka, nerezová skrutka s podložkou a trhacia matica.  Pri použití tejto objímky je vôľa 1 – 1,5 cm, kde sa dá panel posúvať na oboch stranách. Montáž s týmito objímkami je rýchla a jednoduchá. Objímka je dvoch variantoch : počiatočná / koncová alebo priebežná.

 

Kovová objímka k hranatému stĺpiku 60x40mm 60x60mm – je vyrobená z kvalitného kovu, ktorý je hrubší ako konkurenčné výrobky, hladký bez perforácie. Dodávaná je v základných farbách zinková, RAL 6005 zelená, RAL 7016 antracit. Farba je prášková, čiže kvalitný nástrek ktorý je odolný. Objímka sa skladá z niekoľkých častí, v ponuke ju máme ako kompletný kus : 2x tvarovaná objímka, PVC podložka, nerezová skrutka s podložkou a trhacia matica.  Pri použití tejto objímky je vôľa 1 – 1,5 cm, kde sa dá panel posúvať na oboch stranách. Montáž s týmito objímkami je rýchla a jednoduchá. Objímka je dvoch variantoch : počiatočná / koncová, rohová alebo priebežná. 

PVC objímka ku guľatému stĺpiku 48mm – je vyrobená z kvalitného UV stabilného PVC materiálu v dvoch základných farbách čierna a zelená. Objímka je v tvare vrátane nerezovej skrutky a matky, nie je potrebné vŕtanie do stĺpika a plotové zvárané panely je možné uchytiť do objímky z oboch strán. Pri použití tejto objímky je vôľa 1 – 1,5 cm, kde sa dá panel posúvať z oboch strán. Montáž s týmito objímkami je rýchla a jednoduchá, vyžaduje si však trochu zručnosti. Nie je varianta na počiatočný / koncový ani rohový stĺpik. 

PVC úchyt bez nožičiek k hranatému stĺpiku 60x40mm 60x60mm –  je vyrobená z kvalitného UV stabilného tvrdého PVC materiálu v čiernej farbe. Úchyt sa skladá zo 4 častí vrátane nerezovej samoreznej TEX skrutky a záslepky.  Pri použití tohto úchytu nie je možné posúvať panel. Montáž s týmito úchytmi je rýchla a jednoduchá. Nie je varianta na počiatočný / koncový ani rohový stĺpik. Pomocou tohto úchytu sa uchytáva panel cez stĺpiky, čiže je potrebná presnosť osadenia stĺpikov. 

Neodporúčame úchyt bez nožičiek použiť v kombinácii s podhrabovými doskami, (panel aj podhrabová doska majú 2500mm) nakoľko je potom nevyhnutné skracovať podhrabovú dosku, čo už nie je rýchle, jednoduché ani efektívne riešenie montáže. 

Áno na cenovej ponuke to vyzerá dobre lebo je tento úchyt lacnejší, ale v konečnom dôsledku aj tak budete musieť zaplatiť viac (výmenou úchytov, alebo zrezaním dosky). Nenechajte sa dobehnúť a nepodliehajte kúzlu nízkej ceny, ale riadne si overte pevnosť, bezpečnosť a vhodnosť vybraného príslušenstva. 

Staviame ploty viac ako 20 rokov a ponúkame riešenia na desiatky rokov nie na pár mesiacov alebo rokov. 

Sú to “drobnosti” bez ktorých sa nezaobídete pri stavbe oplotenia. Príslušenstvo tvorí minimálne ⅓ z celkovej ceny plotu, preto je na zvážení zvoliť si kvalitný materiál a tiež ak sú niektoré komponenty automaticky k inému produktu zdarma ušetríte 2x. 

S výberom správneho príslušenstva k plotom Vám radi poradíme na našich prevádzkach.

Vidíme to v detailoch.

Využite iba teraz zľavový kupón

Pri nákupe oplotenia s príslušenstvom nad 250 € získate iba teraz celkovú zľavu 5% na celý nákup. Kupón je platný do nedele 21.06.2020.

 prisl2-2020