Rady a triky, Pletivá, Plotové zvárané panely, Príslušenstvo k plotom, Tieniace siete

Tienenie 1. časť – tieniaca sieť

Tienenie 1. časť - tieniaca sieť

Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob ako dosiahnuť súkromie na dvore, v záhrade, chate, pri bazéne je inštalácia tienenia na plot.

Pred inštaláciou tieniacej siete je potrebné skontrolovať stav plota, či je dostatočne pevný, aby udržal tieniacu sieť a odolal náporu vetra a vplyvom počasia. Ak je Váš plot dostatočne pevný je potrebné vybrať správne tienenie.

Výšky a dĺžky tieniacich sietí

Tieniace siete sa vyrábajú v balíkoch o dĺžke 10m a 50m

Výšky sietí zelenej farby sú 1m; 1,2m; 1,5m; 1,8m; 2m.  

K dispozícii je aj antracitová výška 1,5m a hnedá 1,5m a 1,8 v dĺžke 10m.

Tienivosť sietí

Pri tieniacich sieťach rozlišujeme tri hustoty nepriehľadnosti. 

80% je najviac priehľadná množstvo materiálu je 90g/m². Cez sieť je vidieť viac ako len obrysy postáv. Je možné ju použiť aj v skleníkoch, alebo všeobecne v záhrade.

90% je už dostatočne hustá 160g/m². Cez túto sieť je vidno iba ak je za ňou osoba v tesnej blízkosti siete aj to len obrys postavy. Táto sieť Vám poskytne dostatočné súkromie a komfort. 

95% je najhustejšia sieť 230g/m². Túto sieť inštalujte iba na skutočne dostatočne pevný plot. Jej hustota Vám zabezpečí dokonalú nepriehľadnosť plota a Vaše súkromie nebude absolútne narušené. 

Antracitová sieť je zatiaľ v ponuke len v 80% priehľadnosti. 

Hnedá sieť je zatiaľ v ponuke len v 90% priehľadnosti. 

Predajcovia uvádzajú 100% nepriehľadnosť, nedajte sa však oklamať a overte si gramáž tkaniny. Predajcami deklarovaná 100% nepriehľadnosť má gramáž 230g/m² a teda sa jedná o tkaninu 95%.  Nedajte sa nachytať!

Aký plot je vhodný?

Tieniaca sieť je vhodná na inštaláciu na všetky typy plotov od klasického pletiva po plotové panely. Podmienkou na umiestnenie tienenia na plot je jeho stabilita a pevnosť.
Tieniacu sieť je možné upevniť rôznymi spôsobmi napr. UV stabilnými viazacími páskami, klipmi, viazacím drôtom, spinkami, šnúrou.

Využite iba teraz zľavový kupón

Pri nákupe sietí nad 250 € získate iba teraz celkovú zľavu 20% na celý nákup. Kupón je platný do nedele 26.04.2020.

 siete-2020