Rady a triky, Pletivá, Plotové zvárané panely, Príslušenstvo k plotom, Tieniace siete

Tienenie 2. časť – tieniaca sieť

Tienenie-2.časť- tieniaca-sieť

Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob ako dosiahnuť súkromie na dvore, v záhrade, chate, pri bazéne je inštalácia tienenia na plot.

Pri výbere tieniacej siete je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Je dôležité zvoliť vhodnú veľkosť / výšku siete, aby Vám nepresahovala veľkosť  plota. Ak zvolíte vyššiu sieť ako máte plot je nutné zalomiť prečnievajúcu časť siete, v opačnom prípade riskujete rýchlejšie poškodenie celej siete vetrom. 

Výber hustoty siete – je nevyhnutné zvážiť stabilitu a pevnosť Vášho plota. Ak máte starší plot je nutné skontrolovať stĺpiky aj zvnútra či nie sú skorodované. Čím je tieniaca sieť hustejšia tým je dôležitejšie, aby plot bol pevný. 

Ak nie je Váš plot dostatočne pevný, alebo sú stĺpiky poškodené je vysoko pravdepodobné, že sa pod ťarchou siete a vplyvom vetra Váš plot poškodí.

U najväčšej hustoty tieniacej siete je potrebné, aby stĺpiky boli zabetónované viac ako štandardných 50cm a uchytené dostatočným spôsobom. Pri vysokej veternosti odporúčame použiť tieniacu sieť s nižšou hustotou. Podcenením uchytenia tieniacej siete zvyšujete riziko poškodenia siete. 

Uchytenie tieniacej siete je možné pomocou viazacieho drôtu, klipov, špagátu, viazacích pások, alebo klieští a sponiek. Najefektívnejším a najúčinnejším spôsobom je uchytenie pomocou viazacích pások. Návod na montáž nájdete v našom blogu.

Tieniaca sieť je najrozšírenejší materiál na vytvorenie tienenia. Tieniaca sieť Vám poskytuje ochranu pred vetrom, prachom, lístím, zabezpečí pocit súkromia a chráni pred nežiadúcimi pohľadmi susedov alebo okoloidúcich.  Je vhodná na použitie na ploty, balkóny, terasy altánky… 

Tieniaca sieť s nízkou hustotou sa využíva aj v záhradkarstve ako ochrana pred vtáctvom, alebo slnkom. Je možné ju uchytiť k akémukoľvek plotu. 

Pri výbere tieniacej siete si nechajte poradiť od odborníkov 

Využite iba teraz zľavový kupón

Pri nákupe sietí nad 250 € získate iba teraz celkovú zľavu 20% na celý nákup. Kupón je platný do nedele 10.05.2020.

 siete-2020