Gabiónové ploty, Rady a triky

Moderný a štýlový plot? Sypaný plot je tou správnou voľbou.

Moderný a štýlový plot? Sypaný plot je tou správnou voľbou | Pletiva.sk

Spôsobov ako mať funkčný, praktický a zároveň moderný a estetický plot je viacero. Jednou z možností je aj sypaný gabiónový plot.

Čo je vlastne sypaný plot

Názov gabione pochádza z taliančiny a znamená klietka, ktorá sa dá vyplniť rôznym materiálom – skalami, kameňom, drevom, tehlami. Kamene, skaly sú v stavebníctve používané tisícky rokov pre ich variabilnosť, stabilitu, pevnosť, rôznorodosť využitia.

Sypaný znamená, že kamene skaly sa do klietky sypú pomocou stroja. Skaly a kamene sú najtypickejšou náplňou pre svoju trvanlivosť, dlhú životnosť a stabilitu.

Konštrukcie sú zvárané z pevného pozinkovaného, alebo práškovanou farbou ošetreného drôtu, ktorý sa pri naplnení materiálom neohne.

Čo je súčasťou konštrukcie sypaného plota

Jedna konštrukcia sypaného plota sa skladá z 2ks 2D pozinkovaných panelov, 2ks stĺpikov – špeciálny plech v tvare „U“ presahujúci výšku plota o 60 cm na betónovanie s hotovými zárezmi na umiestnenie panela a k danej výške potrebný počet skrutiek a háčikov – zabraňujú rozťahovaniu a deformácii konštrukcie po nasypaní kameňa.

Jedna sekcia sypaného plota je štandardne široká 20cm a dlhá 250cm.

Využitie sypaného plota

Sypaný plot môžete postaviť ako bariérový plot, plot od ulice, oplotenie okolo pozemku, ako okrasnú stenu.

Je možné ho kombinovať s hliníkovým plotom, zeleným (tuje), prípadne nevyplniť konštrukciu alebo vyplniť len z časti. Fantázii sa medze nekladú a preto je každý plot originálom.

Do konštrukcie je možné osadiť poštovú schránku, elektromer, plynomer, čím dosiahnete eleganciu celého plota.

Výplň sypaného plota

Najčastejšou výplňou do sypaného plota sú lomové kamene. Je len na Vás, aký typ kameňa si zvolíte, ktorý sa najlepšie hodí k celkovému dizajnu Vášho domu.

Odporúčaná frakcia kameňa je 63. Pri väčšej frakcii by kamene vytvárali príliš veľké medzery, čo by pôsobilo nevzhľadne, alebo by sa museli ukladať ručne.

Pri menšej frakcii by bolo nutné použiť 6-hranné pletivo, aby kamene nevypadávali z konštrukcie. Lomové kamene sú dostupné v rôznych farbách podľa typu kameňa. Nakoľko ide o prírodný, ťažený materiál nie je možné aby sa dosiahla vždy rovnaká farebnosť a veľkosť.

Vlastnosti sypaného plota

Okrem estetického hľadiska plní sypaný plot aj funkciu bezpečnostnú, čiastočne bráni prenikaniu hluku a prašnosti z ulice. Keďže je vyplnený kameňom v horúcich letných dňoch vytvára pasívne chladenie, umožňujú prúdenie vzduchu a poskytujú ventiláciu.

Ak sa rozhodnete pre sypaný plot získate moderný no zároveň z časti prírodný, vďaka výplni originálny a štýlový plot, ktorý nebude len účelný ale aj oku lahodiaci prvok Vášho domu.

Naše realizácie sypaných plotov nájdete na našej Facebookovej stránke.

Využite iba teraz zľavový kupón

Pri nákupe sypaného plotu nad 250 € získate iba teraz ceľkovú zľavu 5% na celý nákup. Kupón je platný do nedele 23.2.2020.

 syplot2020 

gabion-kvetinac-stvorec
Zatvoriť

Gabionový kvetináč 700 x 700 x 400 mm

63.40
Gabiónový kvetináč spája krásu kameňa a rastlín. Doprajte svojej záhrade, alebo pred záhradke dekoráciu na úplne inej úrovni.Kvetináč sa predáva v celku čo urýchľuje jeho inštaláciu.Stačí ho vyplniť dekoračným kameňom. 
gabion-kvetinac
Zatvoriť

Gabiónový kvetináč 1300 x 500 x 600 mm

129.60
Gabiónový kvetináč spája krásu kameňa a rastlín. Doprajte svojej záhrade, alebo pred záhradke dekoráciu na úplne inej úrovni.Kvetináč sa predáva v celku čo urýchľuje jeho inštaláciu.Stačí ho vyplniť dekoračným kameňom. 
gabionový plot, ploty gabiony, gabionovy plot, gabionove ploty, ploty z gabionov, gabionove panely cena, gabiony, gabionový plot cena, gabionovy plot cena, gabiony ploty, gabionové ploty cena, gabionove ploty cena, gabionove ploty cennik, gabionové ploty cenník, gabiony eshop, gabiony cena, gabionové koše, gabiony cenník, gabionove siete, gabiony predaj, gabionové koše cena, gabiony v zahrade, gabionove kvetinace, gabion cena, sypane ploty, sypany plot | PLETIVA.SK
Zatvoriť

Sypaný plot, výška 0830 mm

92.30
Sypaný plot a jeho elegantný a moderný vzhľad Vás očarí.Konštrukcia, ktorá má úzke no pevné stĺpy, pomáha pri odstránení problematických miest v oploteniach, ako sú rohy, prechod oplotenia na brány a bránky či ukončenie plotov.
ikona-facebook

Všetky naše realizácie nájdete na našej Facebook Stránke