Gabiónové ploty, Rady a triky, Montáže, Sypané ploty, Kamene

Uzlové pletivo

Uzlové / lesnícke pletivá

Oplotenie patrí medzi základné zabezpečenie každého pozemku. Pre rôznosť pozemkov, areálov, objektov je potrebné použiť rôzne typy oplotenia. Oplotenie ohraničuje pozemok, plní bezpečnostnú aj estetickú funkciu

Uzlové pletivo

Najčastejšie sa stretávame s oplotením okolo rodinných domov, záhrad, firemných areálov, rôznych objektov alebo športových ihrísk. V neposlednom rade je potrebné oplotenie pre farmy, diaľnice, cesty, lesy, lúky a práve pre toto oplotenie je najvhodnejšie uzlové pletivo. 

Uzlové pletivo má oproti klasickým pletivám viacero výhod a je určené na to, aby dokázalo udržať veľkú silu a tlak napríklad veľkých a silných zvierat. Rovnako tomu je aj pri cestách a diaľniciach. Práve tam sa často stáva, že zrazíte zviera. 

Ak je to len malá zver, ako je zajac alebo líška, škoda býva nízka, ak však zrazíte srnku, diviaka alebo jeleňa, škody môžu byť obrovské a môže to mať aj fatálne následky. Z tohto dôvodu sa okolo rýchlostných ciest, hlavne diaľnic používajú silnejšie oplotenia – uzlové pletivo, ktoré bez problémov udrží aj spomínanú zver a zabezpečí priestor v okolí diaľnice.

Medzi najväčšie výhody tohto oplotenia patrí sila, pevnosť, životnosť ktorá je približne trikrát dlhšia ako pri klasickom pletive. Vďaka svojmu výpletu je schopné absorbovať silu nárazu a udržať jeho napätie bez ohľadu na klimatické zmeny, ktoré dokážu mať vplyv na materiál klasických oplotení.

Pri oplotení veľkých pozemkov je dôležité, aby sa ploty.sk montovali čo najľahšie. Uzlové pletivo si vyžaduje ľahkú inštaláciu oproti klasickému pletivo.sk, nakoľko vďaka jeho pevnosti a sile je potrebné menšie množstvo stĺpikov. Uzlové pletivo si nevyžaduje takmer žiadnu údržbu, čo je pri veľkých pozemkoch nezanedbateľnou výhodou.

Uzlové pletivo je šetrné aj voči zvieratám pretože navrhnuté tak, aby zvieratá do neho nedokázali strčiť hlavu a nedochádza k zraneniam zvieraťa. Je to ideálne oplotenie na farmu alebo okolo ciest, kde je potrebné udržať zver na správnej strane oplotenia.

Využite iba teraz zľavový kupón

Pri nákupe uzlového pletiva nad 250 € získate iba teraz ceľkovú zľavu 5% na celý nákup. Kupón je platný do nedele 12.07.2020.

 uzlove2020